Vaikų nuotolinio mokymosi aktualijos

Vaikų nuotolinio mokymosi aktualijos

Šilutės r. savivaldybėje 2019/2020 mokslo metais yra 19 ikimokyklinio ugdymo įstaigų, jose – 1742 vaikai, o 17 rajono švietimo įstaigų 1-12 klasėse mokosi 4474 mokiniai.

Nuotolinis mokymasis karantino sąlygomis pakeitė mokinių, mokytojų bei tėvų kasdienybę,suteikė mums ne tik naujų galimybių, bet ir privertė priimti, įveikti tam tikrus iššūkius, kliūtis. Ėmė staiga ir pasikeitė mūsų supratimas ir jau beveik taisykle tapusios mūsų  buvusios nuostatos į mokymosi procesą, jo metodus ir galimybes, nebėra tokios, kaip anksčiau – jos labai pasikeitė. Kai kurie iš mūsų buvome priversti išeiti iš jau įprastos ir taip patogios mums buvusios komforto būsenos, kai mūsų vaikai didžiąją laiko dalį praleisdavo mokykloje, įvairiuose būreliuose, užsiėmimuose. Viso to nebeliko. Tai mus iš tikrųjų labai palietė, todėl aplink girdime įvairias žmonių nuomones, patirtis.

Šiomis dienomis vykstančiose diskusijose keliamas klausimas apie nuotolinio mokymosi kokybę, tėvams ir mokytojams rūpi kaip padėti išmokti savo vaikui mokytis naujomis aplinkybėmis, paaiškinti naują temą, kaip įtvirtinti nuotoliniu būdu įgytas žinias, kad jis pasiektų kuo geresnius rezultatus. Kiekvienas mokytojas turi savo virtualios pamokos dėstymo metodą, mokytojų daug ir todėl mokiniams tenka prie jų prisitaikyti, vyresnių klasių mokiniams sekasi daugiau išmokti savarankiškai, o pradinukams labiau reikalinga tėvų pagalba, palaikymas ir kontrolė. Daug patirčių, daug rūpimų klausimų, tačiau galutinai vertinti savo vaikų nuotolinį mokymąsi ko lkas būtų per anksti, pernelyg sudėtinga, tačiau kalbėti apie tai, dalintis nuomone, patirtimis ir turėti apie tai žinių yra labai svarbu.