Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose tikslas – namų aplinkos sąlygų sukūrimas ir reikalingų paslaugų suteikimas asmenims (šeimoms), kuriems nereikia nuolatinės, intensyvios priežiūros, sudarant sąlygas savarankiškai tvarkytis asmeninį gyvenimą.
Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugų gavėjai palaiko savi pagalbos įgūdžius, savarankiškai arba tik iš dalies, periodiškai padedant socialinio darbuotojo, individualios priežiūros darbuotojų periodinė pagalba. Paslaugų gavėjai asmeniškai rūpinasi buitimi, namų aplinka, gaminasi maistą, moka mokesčius, už komunalines ir kitas paslaugas, įsigyja daiktus, maisto produktus, palaiko asmens ir gyvenamo būsto švarą, tvarką, pagal poreikį rūpinasi savo individualiais gyvybiniais, sveikatos, socialiniais poreikiais.
Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugų pagrindinis uždavinys yra ugdyti paslaugų gavėjų savarankiškumą, palaikyti turimus savarankiško gyvenimo ir savi pagalbos įgūdžius, pasirūpinti gyvybiniais – socialiniais poreikiais, palaikyti socialinius ryšius su artimaisiais, bendruomene.
Paslaugų gavėjai:
- Suaugę asmenys su negalia;
- senyvo amžiaus asmenys;
- socialinę riziką patiriantys suaugę asmenys ir jų šeimos;
- socialinę riziką patiriančios šeimos;
- kiti asmenys ir jų šeimos.
Paskirtis – Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose yra teikiamos suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims.
Norint gauti apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugą klientas privalo kreipti į seniūniją kurioje jis gyvena ir pateikti reikalingus dokumentus dėl apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugos.
Apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namų socialines paslaugas sudaro:
- būsto savarankiško gyvenimo namuose suteikimas;
- informavimas;
- konsultavimas;
- bendravimas;
- tarpininkavimas ir atstovavimas paslaugų gavėjui organizuojant medicinines, transporto, buitines, remonto, asmens higienos palaikymo, mokesčių sumokėjimo, kompensacijų, pažymėjimų tvarkymo paslaugas;
- maitinimo organizavimas arba maisto produktų nupirkimas, parnešimas iš artimiausios parduotuvės, palydėjimas į parduotuvę prekinis, pagalba ruošiant maistą;
- pagalba buityje ir namų ruošoje: skalbiant, valant, tvarkant namus (kambarį, virtuvę, WC), valant langus, perkant namų apyvokos daiktus, rūpinantis asmens higiena;
- lydėjimas į įstaigas individualiems socialiniams poreikiams tenkinti.